hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

Minister životného prostredia László Sólymos ocenil aktivity Jane Goodall

Aktivity významnej osobnosti v oblasti životného prostredia Jane Goodall dnes vyzdvihol šéf envirorezortu László Sólymos. Minister sa s ňou stretol v Bratislave počas prvého dňa medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Minister ocenil hlavne jej celosvetový enviromentálny a humanitárny program Roots&Shoots (Korene a výhonky), ktorý založila v roku 1991. Zameraný je na mladých ľudí. Pomáha im hľadať a vytvárať praktické riešenia nielen na ochranu prírody, ale učí ich aj ako žiť v harmónii s ňou a medzi sebou. László Sólymos vyslovil podporu jeho implemetácii do vzdelávacieho procesu na Slovensku. „Aj ministerstvo životného prostredia sa bude snažiť vzdelávať mladých ľudí v envirovýchove, lebo je to veľmi dôležité a Jane Goodall je pre nás veľkou inšpiráciou,“ uviedol počas odovzdávania prestížneho ocenenia „Honour of Ekotopfilm“.

Ochranárka svoj program odštartovala v Tanzánii. V súčasnosti je už vo vyše 100 krajinách. K nim sa zaradí tiež Slovensko. „Jeho hlavným posolstvom je, že každý z nás má svojou denno-dennou činnosťou dosah na prírodu a každý si môže zvoliť, aký bude. Keď začnú milióny ľudí robiť takúto voľbu, začnú sa veci meniť k lepšiemu. Preto vo veku 82 rokov cestujem po svete a stretávam sa s mladými ľuďmi, aby nádej žila,“ priblížila.

V Bratislave a v Banskej Bystrici dnes začal 43. ročník festivalu, ktorého hlavnou myšlienkou je ochrana životného prostredia. Potrvá do piatku 20. mája. V posledný deň sa minister zúčastní v bratislavskom Primaciálnom paláci na vyhlásení víťazov výherných filmov a odovzdá cenu.

Odbor komunikácie MŽP SR