Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

 

Print Send page by e-mail

Program - Slovenská verzia

 

 

PROGRAM

 

08.00 – 09.00   Registrácia

09.00 – 09.15   Otvorenie a príhovor

Boris Hanuščák – primátor mesta Bardejov, Slovensko

09.15 – 10.30   Plenárne zasadnutie I – Politické opatrenia pre rozvoj udržateľného cestovného ruchu

Miesto: Hotel Alexander

Moderátor: Zuzana Gabrižová, EurActiv.sk

Hlavní rečníci:

Norbert Kurilla – Štátny tajomník, Ministerstvo životného prostredia, Slovensko

Vazil Hudák – Viceprezident, Európska investičná banka, Luxemburg

 

Panelisti:

Peter Ďurček – Štátny tajomník, Ministerstvo dopravy a výstavby, Slovensko

Dawid Lasek – Štátny tajomník, Ministerstvo športu a cestovného ruchu, Poľsko

Ivan Liptuga – Riaditeľ, Sekcia cestovného ruchu, Ministerstvo pre ekonomický rozvoj a obchod, Ukrajina

Anton Marcinčin – Splnomocnenec vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov, Slovensko

Otázky a odpovede

10.30 – 10.45   Prestávka na kávu

10.45 – 12.00   Plenárne zasadnutie II – Rozvoj udržateľného cestovného ruchu – najlepšie postupy

Miesto: Hotel Alexander

Moderátor: Zuzana Gabrižová, EurActiv.sk

Úvodné slovo:

Klára Novotná – Veľvyslankyňa, Stála delegátka Slovenskej republiky pri UNESCO

     

Hlavní rečníci:

Lena Johansson – Švédska rada pre národné dedičstvo, Švédsko

Kaspar Schűrch – Výkonný riaditeľ, World Heritage Experience, Švajčiarsko

James Rebanks – Výkonný riaditeľ, Rebanks Consulting Ltd, Veľká Británia

Otázky a odpovede

12.00 – 12.30   Tlačová konferencia

12.00 – 13.15   Obed

13.15 – 14.30   Paralelné zasadnutie I

                         Panel I – Financovanie rozvoja udržateľného cestovného ruchu

Miesto: Hotel Alexander

Moderátor: Pavol Szalai, EurActiv.sk

Hlavný rečník:

Radoslaw Ossowski-Barbetti – Vedúci,Zastúpenie Európskej investičnej banky na Slovensku

 

Panelisti:

Inga Magistad – Veľvyslankyňa, Nórsko

Gerry Muscat – Vedúci divízie, Divízia územného rozvoja, Generálne riaditeľstvo pre projekty, European Investment Bank, Luxembourg

Andrea Babčanová – Vedúca, Medzinárodný Vyšehradský fond

 

Otázky a odpovede

                         Panel II – Prírodné a kultúrne dedičstvo a tradície ako príležitosť pre všetkých

Miesto: Hotel Ozón

Moderátor: Lucia Yar, EurActiv.sk

Hlavný rečník:

Radoslav Ragač – Generálny riaditeľ, Sekcia kultúrneho dedičstva, Ministerstvo kultúry, Slovensko

 

Panelisti:

Giora Solar – Riaditeľ, Solar Architects, Izrael

Katarína Kosová – Generálna riaditeľka, Pamiatkový úrad, Slovensko

László Miklós – Vedúci, Katedra UNESCO, Technická univerzita vo Zvolene, Slovensko 

Martina Pásková – Predsedníčka Rady národných geoparkov, Globálny geopark UNESCO Český raj, Česká republika

Ivana Cimermanová – Výkonná riaditeľka, Globálny Geopark Novohrad-Novograd, Slovensko

Vladimíra Fabriciusová – Riaditeľka, správa CHKO Poľana, Slovensko

Radomír Jančošek – Riaditeľ, Organizácia cestovného ruchu regiónu Šariš, Slovensko

Otázky a odpovede

14.30 – 14.45   Prestávka na kávu

14.45 – 16.00   Paralelné zasadnutie II

                         Panel III– Svetové dedičstvo a trvalo udržateľný cestovný ruch v Karpatoch

Miesto: Hotel Alexander

Moderátor: Pavol Szalai, EurActiv.sk

Hlavný rečník:

Harald Egerer – Vedúci, Sekretariát Karpatského dohovoru, UN Environment

 

Panelisti:

Michael Meyer – Predseda, Pracovná skupina Karpatského dohovoru pre udržateľný cestovný ruch

Tomáš Dražil – Riaditeľ, Národný park Slovenský raj, Slovensko

Lenka Vargová Jurková – Riaditeľ, Košická organizácia cestovného ruchu, Slovensko

Simion Giurca –Riaditeľ, Rumunská národná kancelária pre turizmus vo Viedni, Ministerstvo turizmu, Rumunsko 

Andriy Ginkul – Riaditeľ, Národná asociácia cestovného ruchu, Ukrajina

Otázky a odpovede

                         Panel IV – Destinačný manažment v lokalitách UNESCO

Miesto: Hotel Ozón

Moderátor: Lucia Yar, EurActiv.sk

Hlavný rečník:

Andrej Malachovský – Vedúci Katedry, Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, Slovensko

 

Panelisti:

Peter DeBrine – Vedúci projektový manažér, Centrum svetového dedičstva UNESCO

Szymon Gatlik – Hlavný expert v oblasti marketingu cestovného ruchu, mesto Krakov, Poľsko

Iveta Niňajová – Nezávislý poradca pre turizmus, Člen poradného výboru splnomocnenca vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov, Slovensko

Ingrid LojanováVýkonná riaditeľka organizácie cestovného ruchu regiónu Horný Šariš a Horný Zemplín, Slovensko

Martin Janoško – Riaditeľ, Organizácia cestovného ruchu regiónu Prešov, Slovensko

Otázky a odpovede

16.00 – 16.30   Plenárne zasadnutie III - Závery a ďalšie opatrenia

Miesto: Hotel Alexander

Moderátor: Zuzana Gabrižová, EurActiv.sk

Mechtild Rössler – Director, UNESCO World Heritage Centre (Video odkaz)

Peter DeBrine – Senior projektový manažér, Centrum svetového dedičstva UNESCO

Norbert Kurilla – Štátny tajomník, Ministerstvo životného prostredia, Slovensko (Záverečné slovo)

 


 

Spoločenský program


 

17.45 – 21.00   Konferencňé kino

Miesto: Kino Žriedlo, Bardejovské kúpele

                         Divoké Slovensko

Slovensko/Nemecko, 2015, 53 min.

Réžia: Jan Haft, Tomáš Hulík

                         Vlčie Hory

Slovensko, 2013, 48 min.

Réžia: Erik Baláž

                         S tebou ma baví Slovensko

Slovensko, 2015, 56 min.

Réžia: Róbert Šveda, Pavol Barabáš

 

Up