Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Ministerstvo životného prostredia opäť otvorilo brány pre verejnosť

01.06.2015

Ministerstvo životného prostredia pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a blížiaceho sa Svetového dňa životného prostredia – 5. júna otvorilo za veľkého záujmu verejnosti svoje brány. V sobotu 30. mája boli pre návštevníkov pripravené stánky rezortných organizácii ministerstva, ale aj mimovládnych organizácií. Na pódiu na námestí pred sídlom ministerstva predstavil Thomas Puskailer a Martin Madej populárnu ECO MOBILITY TOUR a vystúpil aj spevák Martin Harich. Podujatie otvoril minister životného prostredia Peter Žiga. 

"Je veľmi dôležité, aby sme našim deťom a mladej generácii ukázali, že životné prostredie je všetko okolo nás a ako sa o neho budeme starať, tak sa ono bude starať o nás. takže to je prvotný cieľ dňa otvorených dverí," povedal minister životného prostredia Peter Žiga.

Podujatie je pre ministerstvo možnosťou predstaviť svoje organizácie a takisto poukázať na aktivity a aspekty, ktoré sa týkajú životného prostredia a jeho ochrany. Návštevníci sa mohli posadiť do ministerského kresla, dotknúť sa meteoritu či vyskúšať si prácu baníka. Pripravená bola aj kontaktná mini ZOO, záchranárska show a ochutnávka vody. Šéfa envirorezortu milo prekvapila početnosť návštevníkov, ktorí prišli už na otvorenie DOD. "Aj v predchádzajúcich rokoch sme mali hojnú účasť, no v tomto roku máme konkurenciu v podobe atraktívneho podujatia, ktoré organizujú ministerstvá vnútra a obrany. Som rád, že ľudia si našli čas a prišli na ministerstvo životného prostredia," doplnil minister Peter Žiga.

DOD, ktorý envirorezort pripravil v znamení blížiaceho sa Svetového dňa životného prostredia, poskytol návštevníkom napríklad pohľad do jaskýň či národných parkov unikátnym 3D periskopom, zábavné ekologické hry, ale aj informácie o možnosti získať finančný príspevok na ekologické projekty.

Výhercovia, ktorí si počas vyžrebovania tomboly neprevzali ceny osobne, môžu si ich vyzdvihnúť na Odbore komunikácie Ministerstva životného prostredia SR, na Nám. Ľ. Štúra 1 v Bratislave.

Zoznam výhercov:

Katarína Vtáková
Miška Schwarzová
Pája Ježíková

Odbor komunikácie MŽP SR, TASR