Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

MŽP: Hlavná cena súťaže Zelený svet pre animovaný film žiakov z Košíc

10.04.2015

Hlavnú cenu jubilejného 20. ročníka medzinárodnej súťaže ZELENÝ SVET 2015 udelila odborná porota skupine žiakov zo Základnej umeleckej školy v Košiciach za animovaný film Akvárium Cemilla Saint-Saënsa. Súťažvýtvarnej tvorivosti detí amládeže vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia a Ministerstvo životného prostredia SR. Podujatie je sprievodnou akciou Medzinárodného festivalu filmov Ekotopfilm - Envirofilm 2015.

Slávnostné odovzdávanie cien vo všetkých kategóriách súťaže Zelený svet je naplánované na 25. mája 2015. Okrem animovaného filmu rozhodla porota aj o cenách v ďalších troch kategóriách: Kresba, maľba a grafika, Čiernobiela a farebná fotografia a Komiks. Do súťaže na vyhlásenú tému Pohľadnica pre najdrahšieho človeka prišlo spolu 4358 prác od 4082 autorov zo Slovenska, Poľska,Srbska, Číny, Lotyšska a Rumunska.

Odborná porota zasadala 7. apríla 2015 v priestoroch Slovenskej agentúry životného prostredia v Banskej Bystrici v zložení: Mgr. Alena Glončáková, Mgr. Art. Michaela Tettingerová a Akad. mal. Marián Ruman. Výsledky súťaže vo všetkých kategóriách sú v Protokole o udelení cien súťaže Zelený svet 2015 (pdf, 295 kB). 

Nad súťažou Zelený svet 2015 prevzalo záštitu Zastúpenie Európskej komisie v SR a Slovenská komisia pre UNESCO. Jej cieľom je vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave.

Odbor komunikácie MŽP SR