Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Skončil sa Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm

28.10.2014

Slávnostným vyhlásením výsledkov a ocenením autorov víťazných snímok sa v Bratislave skončil 41. ročník Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm. Cenu Vlády SR a Cenu Ministerstva životného prostredia SR odovzdal štátny tajomník MŽP SR Ján Ilavský.

Medzinárodná porota vyhodnotila 134 súťažných programov zo 40 krajín, ktoré vybrala Výberová komisia Ekotopfilmu, v súlade s podmienkami štatútu 41. ročníka festivalu, z kolekcie filmov prihlásených do súťaže. Zo 134 filmov súťažili 4 v kategórii Veda a technika, 37 v kategórii Prírodovedné a prírodopisné, 8 v kategórii Úspešné príbehy – oblasť technológie, 36 v kategórii Úspešné príbehy – oblasť ľudské aktivity, 35 v kategórii Investigatívna publicistika a 14 v kategórii Deti a mládež.
Štátny tajomník MŽP SR Ján Ilavský odovzdal Cenu Vlády SR veľvyslancovi Spojených štátov amerických v SR Theodorovi Sedgwickovi za snímku Ľahké ako voda režiséra Glenna Bakera a hlavnú cenu v kategórii Veda a technika, Cenu MŽP SR Berndtovi-Richardovi Österlenovi, kultúrnemu atašé Veľvyslanectva Spolkovej republiky Nemecko v SR za film Christiana Schidlowského Vzácne zeminy.

Po Bratislave uvidia festivalové snímky diváci v Košiciach a v Žiline. Tento rok bude Ekotopfilm výnimočný aj tým, že zavíta do viac ako 50 miest po celom Slovensku. Špeciálnym karavanom prinesie svoje filmy práve tým, ktorí nemohli byť na premietaní v Bratislave, Žiline a Košiciach.

Odbor komunikácie MŽP SR