Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

V najväčšej liptovskej obci sa začala výstavba kanalizácie

07.03.2014

V najväčšej obci celého liptovského regiónu sa dnes oficiálne začalo dlho očakávané budovanie citeľne chýbajúcej kanalizácie. Za takmer 12 miliónov eur pribudne v Liptovských Sliačoch a blízkom okolí v priebehu dvoch rokov viac ako 40 km stokovej kanalizácie a 1689 prípojok. Výrazne sa zväčší kapacita existujúcej čistiarne odpadových vôd. Projekt znamená odkanalizovanie časti Ružomberka, Bieleho Potoka a Hrboltovej.

„Tento veľký projekt je jeden z ďalších významných krokov na splnenie trvajúceho záväzku SR voči EÚ, že do roku 2013 odkanalizujeme väčšinu našich obcí s viac ako 2000 obyvateľmi,“ povedal minister životného prostredia Peter Žiga.
Riaditeľ regionálnej Vodárenskej spoločnosti Ružomberok Milan Mojš vyzdvihol možnosť vykryť až 84 percent nákladov prostredníctvom nenávratného príspevku z Kohézneho fondu EÚ. Dodal, že ich vodárenská spoločnosť je veľmi malá, aby mohla takýto objemný projekt financovať iba z vlastných zdrojov. „Naša obec dlho čakala na začiatok výstavby kanalizácie. V 21. storočí je najvyšší čas, aby sa aj u nás konečne zrealizoval pre životné prostredie mimoriadne dôležitý projekt. Vyžiada si to ešte trochu trpezlivosti a najväčšia obec v regióne bude ešte čistejšia a krajšia,“ dodal starosta L. Sliačov Ján Ondrejka.

Zdroj: TASR, Odbor komunikácie MŽP SR