Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Minister životného prostredia otvoril letnú sezónu v ZOO Bojnice

02.05.2014

Podobne ako minulý rok otvoril minister Peter Žiga sezónu v najstaršej a najnavštevovanejšej zoologickej záhrade na Slovensku, ktorá patrí rezortu životného prostredia.

„Veľmi ma teší, že sa rozbehla aj výstavba nových rozvojových projektov, ktoré už čoskoro predstavíme verejnosti, aby si ich mohla užiť. Za všetky spomeniem výbehové objekty pre veľké šelmy ako je rys ostrovid, alebo zimovisko vodného vtáctva. Na ich výstavbu sme prispeli buď z Environmentálneho fondu, alebo sa financujú zo zdrojov Európskej Únie,“ povedal minister životného prostredia Peter Žiga.
Začiatok otvorenia sezóny sprevádzal aj krst mláďaťa ťavy dvojhrbej, ktoré získalo meno Lina. „Zoologická záhrada vstúpila do sezóny úspešne – len počas včerajšieho sviatočného dňa ju navštívilo viac ako štyritisíc ľudí,“ informoval riaditeľ Milan Šovčík.
Bojnická ZOO postupne otvára nové časti areálu a ochraňuje vzácne a ohrozené zvieratá. Zabezpečuje vzdelávanie verejnosti, najmä detí, prostredníctvom Zooškoly. Informuje aj o faune, ktorá žije na našom území, napríklad sprístupnením Náučného chodníka Karpatskej fauny v areáli ZOO. Aktívne spolupracuje aj so Štátnou ochranou prírody SR.

Zdroj: Odbor komunikácie MŽP SR