Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Envirorezort a mimovládne organizácie chcú konštruktívne spolupracovať

05.05.2014

Envirorezort a mimovládne organizácie potrebujú konštruktívne komunikovať a spolupracovať. Zhodol sa na tom na prvom spoločnom rokovaní minister životného prostredia Peter Žiga a predstavitelia environmentálnych mimovládnych organizácií združených v sieti Zelená koalícia.

Na stretnutí sa diskutovalo aj o účasti predstaviteľov mimovládnych organizácií v procesoch prípravy koncepčných a legislatívnych dokumentov, ako je napríklad nová Stratégia environmentálnej politiky, prípadne dokumentov v oblasti ochrany prírody a krajiny. Minister životného prostredia v tejto otázke prejavil ústretový a otvorený postoj a privítal nomináciu zástupcu environmentálnych mimovládnych organizácií do Rady Environmentálneho fondu. Ďalšie stretnutie ministra s predstaviteľmi Zelenej koalície by sa malo uskutočniť v septembri.

Zelená koalícia mimovládnych organizácií je platforma neziskových organizácií venujúcich sa ochrane životného prostredia a prírody a vznikla v roku 2013. Členmi Zelenej koalície sú: Bratislavské regionálne ochranárske združenie, Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica, DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie, Greenpeace Slovensko, Ochrana dravcov na Slovensku, Priatelia Zeme – SPZ, Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, Združenie Slatinka.

Odbor komunikácie MŽP SR