Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Vianočný bazár na Ministerstve životného prostredia

18.12.2014

Výrobky z keramiky, drevené predmety, obrazy, vianočné dekorácie, dekorácie zo sena, ale aj koberčeky, zázvorníky, perníky a vianočný punč.Aj to bolo súčasťou ponuky Vianočného bazára na Ministerstve životného prostredia SR. Tretí ročník charitatívneho podujatia otvoril riaditeľ kancelárie ministra životného prostredia Vladimír Rak. Umelecké práce na pultoch bazára vyrobili vlastnoručne hendikepovaní žiaci zo Spojenej školy v Zlatých Moravciach. Vyzbierať sa im podarilo 1044 eur. Tie použijú na nákup pomôcok a materiálu do tvorivých dielní, na výrobu ďalších originálnych predmetov a rozvoj tvorivosti u detí.

Podujatie sa stretlo s veľkým úspechom u zamestnancov rezortu a jeho organizácií. Autormi ponúkaných výrobkov boli deti so zdravotným znevýhodnením. Vyrobili ich vlastnoručne a všetky sú v podstate jedinečné. Takto vytvorené predmety si vyžadujú oveľa viac trpezlivosti, zručnosti a vynaliezavosti, ako je tomu v prípade zdravých ľudí.

Škola v Zlatých Moravciach, ktorú navštevujú mladí autori ponúkaných výrobkov, zabezpečuje komplexnú starostlivosť deťom s mentálnym, kombinovaným postihnutím i deťom postihnutým autizmom.

Odbor komunikácie MŽP SR