Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Výstava LAND URBIA 2014 aj za účasti envirorezortu

24.04.2014

Prezentovať územný rozvoj, krajinnú architektúru a umelecké diela s tematikou životného prostredia. To je cieľom medzinárodnej výstavy LAND URBIA 2014, ktorá sa začne dnes na výstavisku Agrokomplex Nitra a potrvá do nedele 27. apríla. Na podujatí má zastúpenie aj rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR – Slovenská agentúra životného prostredia. Súčasťou výstavy bude panelová prezentácia 20. ročníka medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm, ktorý sa uskutoční v termíne 19. až 24. mája 2014 v Banskej Bystrici.

V súvislosti so súťažou Dedina roka 2013 sa návštevníci dozvediapodrobnejšie informácie o organizovaní a priebehu súťaže, o spôsobe hodnotenia a na paneloch sú predstavené aj ocenené obce v jednotlivých kategóriách. Ďalšia panelová výstava priblíži návštevníkom Land Urbie Cenu Slovenskej republiky za krajinu. Ide o čestné vyznamenanie pre organizácie, ktoré ideovo, tematicky a prakticky prispievajú k implementácii Európskeho dohovoru o krajine na národnej úrovni. Slovenská republika udeľuje túto cenu na podporu prezentácie úspešných aktivít, smerujúcich k ochrane, manažmentu a plánovaniu krajiny na Slovensku.

Pracovníci Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) na výstave v Nitre predstavia aj kolekciu snímok z videotéky uplynulých ročníkov Envirofilmu. Premietanie filmov je na nitrianskom výstavisku situované do pavilónu K. Súčasťou sprievodného programu výstavy Land Urbia je aj panelová diskusia na tému Verejné priestranstvá a identita, v rámci ktorej vystúpi aj zástupca SAŽP .

Viac o podujatí na www.agrokomplex.sk.

SAŽP, Odbor komunikácie MŽP SR