Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Cena ministra životného prostredia 2012

04.06.2012

Možnosť oceniť tých, ktorí najaktívnejšie prispievajú k ochrane a skvalitneniu životného prostredia, ponúka ministerstvo životného prostredia občianskym združeniam, obciam, podnikom, ale aj jednotlivcom z radov širokej verejnosti.

Cenu ministra získali navrhovaní kandidáti Anton Janitor, Emília Kuníková, Anton Vojtko, Peter Malík, Augustín Chrančok, Ľubomír Martinovič, Pavel Virág, Otakar Hrabovský, Ján Topercer, Vlastimi Pelikán, Michal Kozák, Viliam Stockman. Čerstvými držiteľmi čestného uznania sú Anna Patschová, Peter Baláži, Anna Hrtanová, Klaudia Medalová, Ľubomír Patek, Juraj Antalík, Imrich Jarábek, Blanka Lehotská, Roman Lehotský, Darina Válková, Katarína Gaálová, Ladislav Maxím, Pavol Oborčok, Peter Pollák, Silvester Varga, Ján Vykroč. Aj ďakovný list ministra má svojho majiteľa. Stal sa ním Matúš Čupka.

Cena sa udeľuje ako nefinančné čestné ocenenie za mimoriadne výsledky alebo dlhoročný prínos v starostlivosti o životné prostredie a v rozvoji environmentalistiky už od roku 1999. Minister životného prostredia SR cenu udeľuje na odporúčanie osobitnej hodnotiacej komisie.

Celkový počet obrázkov v galérii: 0

Odbor komunikácie MŽP SR