Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Minister pokrstil v Bojniciach mláďa vzácneho gibona

01.05.2011

V uplynulých mesiacoch prešli pavilón opíc a záchytné centrum pre zhabané a zadržané živočíchy zmenami. Ďalšie sa práve začínajú realizovať: vybudovanie, náučných chodníkov, informačné centrum NATURA 2000 a centrum environmentálnej výchovy. „Verím, že postupnou modernizáciou pavilónov a terárií tu Bojniciach sa zvieratám vytvárajú optimálnejšie podmienky pre ich život,“ uviedol minister životného prostredia József Nagy.
ZOO Bojnice slúži na Slovensku ako jediná chovná a rehabilitačná stanica pre hendikepované živočíchy z prírody. Z tohto dôvodu v blízkej budúcnosti plánuje vybudovať a sprevádzkovať sieť 22 záchranných a rehabilitačných staníc, ktorej riadiacim bodom bude práve ZOO Bojnice.

Slávnostné otvorenie novej sezóny spojené s krstom mláďatka gibona zlatolíceho je súčasťou aktuálnej celoeurópskej kampane Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií (EAZA), na ochranu všetkých druhov veľkých primátov a gibonov. Kampaň je aktuálna vo všetkých členských zoologických záhradách EAZA a Zoo Bojnice si krst opičieho mláďatka vybrala ako formu, ktorou chce širokú verejnosť upozorniť na ohrozenosť tohto druhu vo voľnej prírode.

 

 

 

Beatrice Hudáková