Verzia stránky pre slabo vidiacich (Prejsť na grafickú verziu)

Nachádzate sa tu:  MŽP - Tlačové správy - V Bardejove dobudujú kanalizáciu za 1,6 milióna eur


Začiatok stránky:

V Bardejove dobudujú kanalizáciu za 1,6 milióna eur

Predstavitelia Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti spolu s ministrom životného prostredia SR Petrom Žigom dnes v Bardejove slávnostne začali výstavbu chýbajúcej kanalizácie. V rámci projektu za viac ako 1,6 milióna eur sa zvýši pripojenie obyvateľov v rámci mesta na kanalizáciu na 97,4 % a vytvorí sa 237 nových domových prípojok v dĺžke 1724 metrov.

Projekt je rozdelený do piatich častí, prevažne pôjde o gravitačnú kanalizáciu, ktorá by mala byť vybudovaná v dĺžke necelých osem kilometrov. V jej rámci vybudujú aj tlakovú kanalizáciu v dĺžke 1400 metrov a osem prečerpávacích staníc. Práce by sa mali začať Pod Kalváriou a na ulici Kacvinskej a tiež v Bardejovskej Zábave. Budúci rok sa k tomu pridajú aj časti Poštárka a Pod Dubinami. Na stavbách budú pracovať aj ľudia z Bardejova. Stavenisko odovzdali v auguste, v týchto dňoch by malo dôjsť k prvému výkopu a reálnemu začatiu výstavby. Ukončenie projektu je naplánované na august 2015. Projekt je financovaný z Kohézneho fondu Európskej únie a zo štátneho rozpočtu.

Rozšírenie existujúcej kanalizačnej siete v Bardejove umožní pripojenie doteraz nenapojených obyvateľov na verejnú kanalizáciu a odvedenie odpadových vôd do čistiarne v Bardejove, ktorú zrekonštruovali z prostriedkov Európskej únie. Počas návštevy Bardejova sa dnes minister životného prostredia Peter Žiga zastavil aj pri rieke Topľa na miestach, kde sa vo februári 2015 začne s protipovodňovými opatreniami. Na tento účel je vyčlenených 5,5 milióna eur a práce na dvoch miestach na rieke budú podľa ministra dokončené v septembri 2015.

TASR, Odbor komunikácie MŽP SR

 

Koniec obsahu.


menu:

vyhľadávanie:

 

Koniec stránky.