Verzia stránky pre slabo vidiacich (Prejsť na grafickú verziu)

Nachádzate sa tu:  MŽP - Tlačové správy - Otvorené dvere do sveta geológie


Začiatok stránky:

Otvorené dvere do sveta geológie

Je už pravidlom, že geológovia každoročne otvárajú dvere širokej verejnosti do sveta geológie, ktorý je pre mnohých nie celkom neznámy. Takáto príležitosť bude v sobotu, 20. septembra na pracoviskách Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra.

Štátny geologický ústav Dionýza Štúra v Bratislave, Vás pozýva (dospelých aj deti) na exkurziu do sveta geológie. Táto sa uskutoční na pracoviskách ústavu v Bratislave, Košiciach a Spišskej Novej Vsi, dňa 20. septembra od 9,00 do 16,00. Budete mať možnosť spoznávať život ukrytý v kameni, obdivovať zvláštnosti minerálov a hornín aj cez mikroskop, oboznámiť sa s geologickým okolím miest, v ktorých žijete a prostredníctvom čísiel Vám ukážeme, aký je svet geológie rozmerný v priestore a čase. Aktuálne témy (zdroje vody, geotermálna energia, zosuvy...) budú populárnou formou prednesené špecialistami ústavu. Okrem toho v Bratislave a v Košiciach bude možnosť vyryžovať si rýdze zlato a nakoniec v Bratislave je unikátna možnosť vidieť všetkých 8 meteoritov, ktoré boli nájdené na území Slovenska.
V priebehu dňa bude rozdaných množstvo darčekov a deň ukončí tombola s geologickými cenami. Veríme, že po tejto návšteve dokážete oceniť úlohu tohto odvetvia v spoločnosti a to nielen z hľadiska nerastných surovín, ale aj z hľadiska zásobovania pitnou vodou, sledovaním geologických hazardov a získavania zdrojov energie.

Tešíme sa na všetkých záujemcov a priaznivcov neživého sveta každého veku.

 

Program DOD ŠGUDŠ (pdf, 173 kB)

 

Koniec obsahu.


menu:

vyhľadávanie:

 

Koniec stránky.