Verzia stránky pre slabo vidiacich (Prejsť na grafickú verziu)

Nachádzate sa tu:  MŽP - Tlačové správy - Dunaj oslavuje v Bratislave už túto sobotu


Začiatok stránky:

Dunaj oslavuje v Bratislave už túto sobotu

Zaujímavé informácie o druhej najdlhšej rieke Európy, poznávanie živých dunajských rýb, interaktívna výstava o Dunajských luhoch alebo hra na kajakára. Aj o tomto bude Deň Dunaja 2014 v Bratislave. Podujatie, ktorého cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na rieku Dunaj, pripravili rezortné organizácie Ministerstva životného prostredia SR – Vodohospodárska výstavba a Slovenský vodohospodársky podnik v spolupráci s ďalšími partnermi. Podujatie otvorí v sobotu 21. júna 2014 minister životného prostredia Peter Žiga pod hradom Devín v Bratislave.

Pre záujemcov je pripravený v čase od 10:00 do 14:00 bohatý program. Návštevníci podujatia môžu bezplatne získať lístky na vyhliadkovú plavbu po Dunaji. Deti sa môžu tešiť na rôzne súťaže a atrakcie – príde aj skutočný Dunajský vodník. Ceny získajú aj najúspešnejší mladí umelci, ktorí sa zapojili do Slovenského kola medzinárodnej súťaže Dunajský majster umenia. Nebude chýbať príležitosť vyskúšať si netradične na suchu pretekárske kajaky. Zaujmú aj ukážky záchranárskych techník a činností využívaných pri živelných pohromách a katastrofách, či možnosť testovania elektromobilov. Pripravený je aj hudobný program s vystúpeniami mladých umelcov.

Kompletný program podujatia je zverejnený na internetovej stránke Ministerstva životného prostredia SR, konkrétne tu: http://www.minzp.sk/sluzby/den-dunaja-2014/.

Deň Dunaja – 29. jún, vyhlásila v roku 2004 Medzinárodná komisia pre ochranu Dunaja (ICPDR) so sídlom vo Viedni pri príležitosti 10. výročia podpísania Dohovoru o spolupráci pri ochrane a trvalom využívaní Dunaja. Cieľom tohto dohovoru je prispieť vzájomnou spoluprácou všetkých krajín v povodí Dunaja k zlepšeniu kvality vôd. Pri tejto príležitosti sa organizujú rôzne podujatia a aktivity pre širokú verejnosť. Dunaj je po Volge druhou najdlhšou riekou Európy s celkovou dĺžkou 2860 km. Povodie, z ktorého zbiera a odvádza vody do Čierneho mora, má rozlohu vyše 800 tisíc kilometrov štvorcových, čo predstavuje skoro desatinu celej Európy.

Odbor komunikácie MŽP SR, VVB

 

 

Koniec obsahu.


menu:

vyhľadávanie:

 

Koniec stránky.