Blind friendly Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Medzinárodný deň detí v ZOO Bojnice

30.05.2014

Vstup do najstaršej zoologickej záhrady na Slovensku bude 1. júna pre deti do 15 rokov úplne zadarmo. Rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR – Zoologická záhrada Bojnice pripravila v rámci Medzinárodného dňa detí celodenný program. Jeho súčasťou budú prednášky o zvieratách a výtvarné súťaže s možnosťou získať voľné vstupenky a exkurzie do zázemia. Návštevníkov čaká predstavenie so slonmi, ale aj blesková show malých surikát. Podujatie začne v nedeľu ráno o 9.00 a potrvá do 18.00 hodiny.

Na viacerých miestach po celej zoologickej záhrade budú jej pracovníci rozprávať o zvieratách a predvedú niekoľko živých ukážok rozmanitých zoologických exponátov. Nielen pre najmenších je pripravené rozprávanie o novom krokodílovi a jeho šupinatých príbuzných vo viváriu s možnosťou dotknúť sa ich. Chýbať nebude ani malý päťročný orangutan Kiran a jeho opičí kamaráti.

Na stanovištiach po celej ZOO budú môcť deti zbierať pečiatky so zvieratkami ako potvrdenie o tom, že dané miesto navštívili. Na každom stanovišti bude stánok Brumíka, ale aj informačný stolík so zaujímavosťami o zvieratách, ktoré bude prezentovať pracovník ZOO Bojnice. Deti čaká veľa prekvapení. Hneď pri vchode do zoologickej záhrady dostanú orientačnú mapku areálu s vyznačenými stanovišťami. Kontrola pečiatok a odovzdanie odmien bude v centrálnej časti ZOO – na križovatke pri Perníkovej chalúpke. Tam bude umiestnená aj výtvarná dielňa s názvom Maľujeme zvieratká. Atmosféru na podujatí spríjemní hudobná skupina SUBINA.

Odbor komunikácie MŽP SR, ZOO Bojnice