Verzia stránky pre slabo vidiacich (Prejsť na grafickú verziu)

Nachádzate sa tu:  MŽP - Tlačové správy - Ministerstvo životného prostredia sa predstavilo na veľtrhu Coneco


Začiatok stránky:

Ministerstvo životného prostredia sa predstavilo na veľtrhu Coneco

Aktuálne informácie, názorné ukážky a novinky v rezorte životného prostredia. To všetko ponúkol informačný stánok ministerstva životného prostredia návštevníkom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA počas uplynulých dní v Bratislave. Minister životného prostredia Peter Žiga pri návšteve informačného stánku prezrel aj mobilné protipovodňové hradenia a 3D model Vodného diela Gabčíkovo.

Verejnosť sa zaujímala o najnovšie informácie z Operačného programu Životné prostredie a názorné ukážky vodohospodárov a meteorológov. Ďalšou novinkou v stánku ministerstva bola kniha s názvom Povodeň na Dunaji 2013, ktorá je fotodokumentáciou minuloročnej rekordnej výšky hladiny Dunaja v Bratislave. Počas veľtrhu jej slovenskú a anglickú verziu spoločne pokrstili štátny tajomník ministerstva životného prostredia Vojtech Ferencz a generálny riaditeľ Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. Marián Supek.

Detských návštevníkov zaujímali predovšetkým historické kľúče od pôvodných dnových výpustov starých banskoštiavnických tajchov, paleontologické nálezy a horniny či veľký meteorologický balón Slovenského hydrometeorologického ústavu. Balón naplnený héliom sa vznášal nad informačným stánkom ministerstva počas celého trvania veľtrhu.

Ministerstvo životného prostredia predstavilo na medzinárodnom veľtrhu činnosť rezortu a jeho priamo riadených organizácií. Odbornej i širokej verejnosti priblížilo aktuálne poznatky a trendy vo viacerých oblastiach riešených v súčasnosti – ochrana pred povodňami, zosuvy či predpoveď počasia a monitorovanie výskytu škodlivín v ovzduší.

Odbor komunikácie MŽP SR

 

Koniec obsahu.


menu:

vyhľadávanie:

 

Koniec stránky.