Kontakty Blind friendly Mapa stránky Magyar English
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Envirorezort si pripomenie Hodinu Zeme

28.03.2014

Minister životného prostredia Peter Žiga vyzval svojich kolegov a zamestnancov, aby sa v sobotu, 29. marca 2014 pridali k miliónom ľudí na celej planéte, symbolicky vypli svetlo v čase od 20:30 do 21:30, a tým sa zapojili do environmentálnych aktivít pre ochranu klímy a životného prostredia. 

„Aktivita Hodiny Zeme urobila už veľký kus práce pre zvýšenie environmentálneho povedomia. Pevne verím, že spoločne dokážeme pozitívne ovplyvniť kvalitu životného prostredia a rozhodnúť o budúcnosti našej planéty,“ povedal minister Peter Žiga.

Organizátorom Hodiny Zeme (Earth Hour) je jedna z najväčších a najrešpektovanejších environmentálnych organizácií – Svetový fond na ochranu prírody (WWF – World Wildlife Fund). Jej poslaním je zastaviť degradáciu životného prostredia na Zemi a budovať budúcnosť, kde by žili ľudia v harmónii s prírodou. Do akcie sa po celom svete zapájajú samosprávy, firmy, školy aj jednotlivci. Cieľom je poukázať na rýchle spotrebovávanie prírodných zdrojov, klimatické zmeny a znečistenie. Viac informácií na: http://www.earthhour.org/ alebo http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/o-akcii/ .

Odbor komunikácie MŽP SR