Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Geológovia otvoria dvere verejnosti

Dozvedieť sa zaujímavosti zo sveta hornín, oboznámiť sa s prácou geológov, naučiť sa ryžovať zlato alebo aj pracovať s kompasom. To všetko sa môžu dozvedieť záujemcovia od geológov zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra, ktorí otvoria dvere verejnosti. Celé podujatie sa bude niesť v znamení zábavy a hier. Verejnosť môže navštíviť pracoviská v Bratislave, Košiciach a Spišskej Novej Vsi v sobotu 3. októbra od 9:00 do 15:00. Navyše, Štátny geologický ústav Dionýza Štúra, ktorý je rezortnou organizáciou Ministerstva životného prostredia SR, si pripomína 75. výročie svojho založenia.

Deti sa od geológov dozvedia, aký veľký je zub mamuta a zistia, či môže byť aj kameň priesvitný a či je skutočne ťažší ako voda. Dospelí dostanú možnosť oboznámiť sa s geologickými mapami a s mapovým serverom ústavu a dozvedia sa, ako sa robí monitoring environmentálnych záťaží na Slovensku. Organizátori pripravili množstvo cien pre deti a na záver zorganizujú tombolu.

Štátny geologický ústav Dionýza Štúra je vedecko-výskumná organizácia patriaca pod Ministerstvo životného prostredia SR. Zameraná je predovšetkým na geologický výskum a prieskum, nerastné suroviny, geologické hazardy, podzemné vody alebo geotermálnu energiu.

Pozvánka na stiahnutie (pdf, 3,9 MB)

Odbor komunikácie MŽP SR, SITA