Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Envirorezort si pripomenie Hodinu Zeme

Minister životného prostredia Peter Žiga vyzval svojich kolegov a zamestnancov, aby sa v sobotu, 28. marca 2015 pridali k miliónom ľudí na celej planéte, symbolicky vypli svetlo v čase od 20:30 do 21:30, a tým sa zapojili do environmentálnych aktivít pre ochranu klímy a životného prostredia. 

„Aktivity, ako je Hodina Zeme predstavujú symbol lepšieho environmentálneho povedomia. Len spoločné úsilie ľudstva dokáže skutočne zásadne ovplyvniť kvalitu životného prostredia a rozhodnúť o našej budúcnosti,“ povedal minister Peter Žiga. Túto dobrovoľnú akciu podporíme aj u nás doma a 28. marca o 20:30 v rámci Hodiny Zeme vypneme na hodinu svetlá,“ doplnil minister. Slovensko sa tejto akcie zúčastní už po šiestykrát.

Organizátorom Hodiny Zeme (Earth Hour) je jedna z najväčších a najrešpektovanejších environmentálnych organizácií – Svetový fond na ochranu prírody (WWF – World Wildlife Fund). Jej poslaním je zastaviť degradáciu životného prostredia na Zemi a budovať budúcnosť, kde by žili ľudia v harmónii s prírodou. Do akcie sa po celom svete zapájajú samosprávy, firmy, školy aj jednotlivci. Cieľom je poukázať na rýchle spotrebovávanie prírodných zdrojov, globálne otepľovanie, klimatické zmeny a znečistenie. V minulom roku sa do neho zapojilo 7000 miest v 162 krajinách, vrátane Slovenska. Viac informácií na: http://www.earthhour.org/ alebo http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/o-akcii/.

Odbor komunikácie MŽP SR