Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Vrcholí hlasovanie o prestížny titul Dedina roka 2015

Verejnosť má poslednú možnosť hlasovať za „naj“ obec v súťaži Dedina roka 2015, do ktorej sa prihlásilo celkovo 22 obcí zo siedmich krajov Slovenska. Internetové hlasovanie je dostupné na oficiálnom webovom sídle Programu obnovy dediny www.obnovadediny.sk do 31. augusta 2015. Súťaž Dedina roka vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR spoločne so Slovenskou agentúrou životného prostredia, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska.

Prihlásené obce – Bošáca, Dúbrava, Dvorianky, Hamuliakovo, Haniska, Hervartov, Jablonka, Kapušany, Klátova Nová Ves, Kravany nad Dunajom, Lúčky, Miklušovce, Muránska Dlhá Lúka, Mýto pod Ďumbierom, Píla, Pruské, Spišský Hrhov, Svätý Anton, Štitáre, Tuchyňa, Veľké Chlievany a Vyhne, budú súperiť o prestížny titul Dedina roka 2015 a právo reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny. Tú vyhlasuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni. Obce zabojujú o celkové prvenstvo ako aj o ocenenia v siedmich zaujímavých kategóriách.

Nad 8. ročníkom súťaže prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo.

Odbor komunikácie MŽP SR