Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

 

Minister životného prostredia podporil vodárenských pracovníkov

Minister životného prostredia SR Peter Žiga podporil v Trenčianskych Tepliciach vodárenských pracovníkov z celého Slovenska. Stretli sa na jubilejnom 30. ročníku Celoslovenskej súťaže v zručnosti vodárenských pracovníkov, aby si zmerali sily a preverili svoje schopnosti.

Minister pracovníkov ocenil a poďakoval sa za každodennú dobrú prácu. „Aj ich zásluhou môže kvalitná pitná voda zásobovať obyvateľov našich miest a obcí,“ povedal šéf envirorezortu Peter Žiga.

Ide o prestížnu a tradičnú súťaž. Vodárenskí pracovníci prezentujú svoju profesiu, odbornosť a zručnosť v súťažných disciplínach, ktoré vyplývajú z reálnych činností. Súťaž je rovnako určená aj pre verejnosť, aby niektoré činnosti ako je odstraňovanie havárií, videli priamo zákazníci. Súťažiaci si preverujú nielen odborné schopnosti, ale aj pohotovosť a schopnosť reagovať na krízové situácie.

Podujatie prispieva k výmene poznatkov a skúseností medzi pracovníkmi jednotlivých vodárenských spoločností. Už tradične predstavuje príležitosť na stretnutie odborníkov z oblasti vodohospodárstva v rámci celého Slovenska.

Zdroj: Odbor komunikácie MŽP SR