Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

 

V bratislavskom závode VW o životnom prostredí

V závode spoločnosti Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi sa dnes vedenie firmy stretlo spoločne so zástupcami úradov a inštitúcií SR, ktoré sa zaoberajú životným prostredím. Témy „Diskusie o životnom prostredí vo VW SK“ boli výroba automobilov najekologickejšími spôsobmi, iniciatíva Think Blue. Factory a odpadové hospodárstvo vo VW SK.

Eric Reuting, člen predstavenstva pre personálnu oblasť Volkswagen Slovakia na stretnutí povedal, že do roku 2018 chce firma o štvrtinu znížiť tvorbu odpadu, emisií CO2 a spotrebu elektrickej energie či vody na vozidlo v porovnaní s rokom 2010. Potvrdil, že ciele a riešenia priamo vo výrobe dokazujú, že životné prostredie je pre Volkswagen najvyššia priorita. Na diskusiu o aktivitách i skúsenostiach pozvala spoločnosť inštitúcie a úrady zaoberajúce sa životným prostredím už po druhý raz.

„Ministerstvo životného prostredia pozitívne vníma starostlivosť o životné prostredie, ktorú Volkswagen Slovakia predstavil v rámci dnešného stretnutia. Vysoko pozitívne hodnotíme vytvorenie a sprevádzkovanie Centra odpadového hospodárstva i to, ako firma ako výrobca efektívne a s dôrazom na životné prostredie narába s rôznymi druhmi odpadov,“ povedal štátny tajomník ministerstva životného prostredia SR Vojtech Ferencz.

Účastníci stretnutia si mohli priamo v karosárni vozidiel Volkswagen up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo pozrieť, ako VW SK postupuje pri napĺňaní cieľov Think Blue. Factory. Riešenia z praxe zahŕňali od úspory energií, zhodnocovania odpadov, redukcie emisií až po motiváciu zamestnancov v oblasti životného prostredia. V priestoroch odpadového hospodárstva VW SK si prezreli, ako spoločnosť triedi a zhodnocuje odpady. Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 22 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí.

VW, Odbor komunikácie MŽP SR