Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

 

Minister Peter Žiga otvoril sezónu v košickej ZOO

Bránu košickej zoologickej záhrady odomkol v stredu 1. mája minister životného prostredia Peter Žiga spoločne s viceprimátorkou Košíc Renátou Lenártovou a riaditeľom ZOO Košice Erichom Kočnerom. Symbolické otvorenie letnej turistickej sezóny v najväčšej zoo na Slovensku sprevádzal orliak bielohlavý, ktorý pristál na ruke ministra. Ten sa stal krstným otcom malej opičky Coco. Mláďa malpy hnedej sa tu narodilo po šiestich rokoch. ZOO Košice prilákala v tento deň vyše 4-tisíc návštevníkov.

Košická ZOO ako jediná na Slovensku prezentuje chovnú skupinu malpy hnedej v priestrannom voľnom výbehu. Súčasťou slávnosti bolo aj komentované kŕmenie. Symbolické otváranie brány sa stalo súčasťou osláv Dňa mesta Košice.

Košická zoologická záhrada sa nachádza v mestskej časti Kavečany. Zameraná je na euroázijskú faunu. Na návštevníkov čaká vyše 200 druhov zvierat z piatich kontinentov. Celkovo je v zoologickej záhrade až takmer 1000 jedincov. Rozlohou je najväčšou zoo na Slovensku. Medzi hlavné atrakcie záhrady patrí veľhad kubánsky, krokodíl čelnatý, tuleň sivý, turčniak jednopásy či medveď hnedý.

Odbor komunikácie MŽP SR