[verzia stránky pre slabo vidiacich] Prejsť na grafickú verziu

Nachádzate sa tu:  Menu  > Tlačové správy  > Tlačové správy: Jún 2013  > Minister Peter Žiga odovzdal Cenu ministra životného prostredia 2013


Začiatok stránky, titulka:

Minister Peter Žiga odovzdal Cenu ministra životného prostredia 2013

Popis: Minister Peter Žiga poďakoval tým, ktorí svoj rozum a srdce vložili v prospech ochrany a starostlivosti o životné prostredie. Z rúk ministra životného prostredia si prebrali ocenenie Cenu ministra životného prostredia, čestné uznanie a ďakovný list šestnásti nominovaní kandidáti. Minister Peter Žiga odovzdal tieto ocenenia pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia v priestoroch bratislavského hotela Bôrik. ... Aktualizované: 04.07.2013

Minister Peter Žiga poďakoval tým, ktorí svoj rozum a srdce vložili v prospech ochrany a starostlivosti o životné prostredie. Z rúk ministra životného prostredia si prebrali ocenenie Cenu ministra životného prostredia, čestné uznanie a ďakovný list šestnásti nominovaní kandidáti. Minister Peter Žiga odovzdal tieto ocenenia pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia v priestoroch bratislavského hotela Bôrik.

Cenu ministra za mimoriadne výsledky a dlhoročný prínos v starostlivosti o životné prostredie získali navrhovaní kandidáti: RNDr. Andrej Stollmann, Ing. Alena Trančíková, doc. Ing. Juraj Námer, PhD., Ing. Ladislav Podkonický, Ing. Vladimír Kocian, Ing. Mária Merešová. Cenu ministra za kolektív si z rúk Petra Žigu prevzali Geoanalytické laboratóriá ŠGÚDŠ v Spišskej Novej Vsi a Základná škola Janka Kráľa – Liptovský Mikuláš.

Čerstvými držiteľmi čestného uznania sú: Holmok Aladár, Kello Igor, Ing. Štefan Elek, Mgr. Anna Ďuricová, Ing. Mikuláš Kovaľ, Ing. Svätopluk Čepelák a za kolektív - Klub priateľov Pieninského národného parku.

Ďakovný list in memoriam bol udelený Ing. Štefanovi Soľavovi.
Možnosť oceniť tých, ktorí najaktívnejšie prispievajú k ochrane a skvalitneniu životného prostredia, ponúka ministerstvo životného prostredia občianskym združeniam, obciam, podnikom, kolektívom, ale aj jednotlivcom z radov širokej verejnosti.

Cena ministra životného prostredia sa udeľuje ako nefinančné čestné ocenenie za mimoriadne výsledky alebo dlhoročný prínos v starostlivosti o životné prostredie a rozvoji environmentalistiky už od roku 1999. Minister životného prostredia SR udeľuje cenu na odporúčanie osobitnej hodnotiacej komisie.

Odbor komunikácie MŽP SR

Foto: ŠGÚDŠ

 

Koniec obsahu.


MENU:

vyhľadávanie:

 

Koniec stránky.