Vytlačiť Poslať stránku

FAQ

Otázka: Odkedy sa majú platiť poplatky za jednotlivé komodity do Recyklačného fondu?
Odpoveď: Za komodity podľa § 41 – 48 zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa platí od 1.1. 2002.

Otázka: Kde sú uvedené výšky sadzieb pre výpočet príspevkov do Recyklačného fondu?
Odpoveď: Výšky sadzieb za jednotlivé komodity do Recyklačného fondu sú uvedené vo vyhláške MŽP SR č. 127/2004 o sadzbách pre výpočet príspevkov do Recyklačného fondu, , o zozname výrobkov, materiálov a zariadení, za ktoré sa platí príspevok do Recyklačného fondu, a o podrobnostiach o obsahu žiadosti o poskytnutie prostriedkov z Recyklačného fondu

Otázka: Komu sa majú platiť poplatky, prípadne kde sú informácie o podrobnostiach týkajúce sa Recyklačného fondu?
Odpoveď: Bližšie informácie získate na internetovej adrese Recyklačného fondu: www.recfond.sk

Otázka: Za aké výrobky sa má konkrétne platiť?
Odpoveď: Zoznam výrobkov, materiálov a zariadení, za ktoré sa platí príspevok do Recyklačného fondu sú uvedené v prílohe vyhlášky č. 127/2004 Z. z.